Refakturowania podatku VAT w kosztach ubezpieczenia wynajmowanej nieruchomości. at

Ubezpieczenia wynajmowanej nieruchomości jest ściśle związane z realizacją umowy najmu. Wyciąg dla celów podatkowych musi być sztuczne. Możesz być właścicielem nieruchomości dzierżawionych refakturować, czy jest zwolniona z VAT?

Do niedawna był odpowiedzialny za koszty ubezpieczenia dla właścicieli aktywów oddanych w leasing są zwolnione z podatku VAT. W szczególności nie jest auto obciążenia ubezpieczenia stare wynajem samochodów. Podstawą tych kolonii było traktowanie usług ubezpieczeniowych, usługi oddzielnie, niezależnie od ich lokalizacji.

Takie podejście zatwierdzone przez Sąd Najwyższy z dnia 15 października 1998 r. (Archiwum III W 8 / 1998). Rozwiązanie Sąd Najwyższy uznał, że umowy najmu, możesz ponownie rozliczeń usług koszty ubezpieczenia samochodu jest na pewno zawsze rozliczane osobno i stosować w tym samym tempie (lub zwolnienia), które zostały wykorzystane w fakturze wystawionej przez ubezpieczyciela. Roztwór ten jest stosowany przez dziesięć lat i udział setki tysięcy wynajem samochodów dużych i małych firm w całym kraju.

Pod koniec 2008 roku w tej sprawie wysłał do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu. Potem stwierdził, że w przypadku samochodów, w tym ubezpieczenia przedmiotu leasingu, jest pełna obsługa i podstawy opodatkowania towarów i usług muszą liczyć koszty ubezpieczenia przedmiotu leasingu, a wszystkich usług za pomocą jednego stawki podatku VAT, dochodowego prawidłowo. On także zaczął panować nad WSA, ale z tą samą częstotliwością, która określa zdanie wynajął usługi ubezpieczenia majątkowe dla usług oddzielnie, a zatem zwolnione z podatku.

Comments are closed.